En Yeni Web Kullanım Koşullarına Hoş Geldiniz!

Sizleri de aramızda görmekten çok mutluyuz. Ürün ve hizmetlerimizi kullanmayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Aşağıdaki yazımızda web sitemizi ziyaret eden veya hizmetlerimizi kullanan herkes için geçerli olan hizmet şartlarını anlatan bilgiye ulaşacaksınız.  Eğer önerileriniz var ise e-posta adresinden hukuk ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kullanım ve hizmet sözleşmesi bilgileri, Kullanıcı ve İnkasoft Bilgi İşlem bu sözleşme gerekliliklerine uymak zorundadır.

TARAFLAR

Demirtaşpaşa Mahallesi Celal Bayar Cad. A.Firki Bozkaya Örkap İş Merkezi No:12 K:5 D:39-40  Osmangazi / BURSA adresinde bulunan İnkasoft Bilgi İşlem Sanayi Ticaret Limited Şirketi (iş bu sözleşmede kısaca ” ENYENİWEB”  olarak anılacaktır) ile diğer tarafta web site kullanım hakkı satın alacak olan şahıs veya şirket (bundan böyle “KULLANCI” olarak anılacaktır) arasında yapılmış bir sözleşmedir.

SÖZLEŞMENİN KONUSU

ENYENİWEB hazır web sayfa paketlerinin 1 (bir) Yıllık kullanım hakkını (yalnızca ENYENİWEB sunucularında kullanılmak üzere) satın alınması için ENYENİWEB ile KULLANICI arasında yapılan bir sözleşmedir.

Sipariş formunda belirtilen e-posta adresiniz tebligat adresi olarak kabul edilir.

Bu sözleşme 8 ana madde olarak düzenlenmiştir.

İş bu sözleşme, Web sitesi kullanım hakkı alınması ve kullanılması sırasında ENYENİWEB ile KULLANICI arasındaki ilişkiyi düzenler.

SÖZLEŞMENİN SÜRESİ

Bu sözleşme KULLANINICIN ENYENİWEB sitesi üzerinden sipariş (satın alma ) formunu doldurup onaylanması ve fatura kesilmesi ile başlar, KULLANICININ seçtiği Alan adı (domain) altında web sitesinin kurulumun yapılarak yayına girmesi ile yürürlüğe girer ve 1 (bir ) yıl boyunca devam eder.

1 (bir) yılsonunda kullanıcı www.enyeniweb.com  adresinden kredi kartı ile yenilemiş ise, ENYENİWEB hesabına Web sitesi tutarını yatırarak ENYENİWEB’e mail veya ödeme bildirim formu ile bilgi vermiş ise yenilenmiş sayılır.

ÜCRET VE ÖDEMELER

İş bu sözleşmeye konu olan web sitesi satış fiyatı ücreti sipariş formunun bulunduğu ilgili sayfalarda belirtilmiş olup sipariş esnasında o anki bedeller üzerinden hesaplanır. KULLANICI bu ücreti Kredi Kartı veya banka havalesi ile ödemesi durumunda takip eden 3 iş günü içerisinde web sitesi aktif edilir. Bunun sonucunda KULLANICI SÖZLEŞMENIN KAPSADIĞI YIL İÇERİSİNDE BAŞKA İLAVE HİÇ BİR ÜCRET TALEP EDİLMEZ.

Ücret yıllık olup Alan adı (domain) , Barındırma (Hosting) , web sitesi, site içeriği, içerik yönetim panelinin ENYENİWEB sunucularında 1 (bir) yıllık kullanım hakkını kapsayan ücrettir.

İptal  için izlenecek yol

KULLANICI web site siparişinin iptalini bilgi@enyeniweb.com  adresinden talep edebilir.

KULLANICI farklı bir firmadan almış olduğu İsim tescili (Domain) mevcut ise sipariş iptal edilir. Eğer İsim Tescili (Domain) ENYENİWEB aracılığı ile alınmış ise iptal işlemi yapılamaz kısmı iade gerçekleşir.

 

SAĞLANACAK HİZMETLER

ENYENİWEB tarafından KULLANICIYA sunulan barındırma hizmeti (hosting) alanına belirtilen 1 (bir) adet İsim Tescili (domain) DNS tanımlaması yapılır. Bu İsim Tescil( domain)  adının değiştirilmesi istenemez, bu alan adı başkasına satılamaz, kiralanamaz, bir başkasının kullanımına sunulmaz. Bu durumlarda hiçbir iade söz konusu olmadan ENYENİWEB hizmeti durdurma yetkisine sahiptir.

KULLANICI web site hizmeti alırken, ENYENİWEB sunucularındaki Barındırma( Hosting) sistemini, mail sistemini, programları aynen kabul etmiş sayılır.

Web sitesine veri girişi ( Yazı, Fofoğraf, ürün vb.) KULLANICI tarafından yapılır. İçerikten tamamen kullanıcı sorumludur. ENYENİWEB içerikle ilgili hiçbir sorumluluğu kabul etmez.

ENYENİWEB, kullanıcılara hafta içi mesai saatleri içerisinde telefonla ve haftanın yedi günü e-posta ile soruların cevaplanması ilişkin teknik destek veriri.

Yurt içinden İsim Hakkı (domain) alırken ODTU https://www.nic.tr/  adresindeki şartlar uluslar arası tescil işlemlerinde İsim Hakkı (Domain) hangi firmadan alınmış ise o şartlar ve kurallar geçerlidir. Müşteri tescil hizmeti alırken bu şartları kabul etmiş sayılır.

 

 

 

 

TARAFLARIN HAK VE SORUMLULUKLARI

KULLANICI, bu sözleşme süresi boyunca aldığı hizmeti kullanım hakkına sahip olur. Dolayısı ile kiraladığı / aldığı ürün veya hizmeti üçüncü şahıslara veya kuruluşlara devredemez, kiralayamaz satamaz.

KULLANICI, Web sitesinde telif ve lisans haklarına muhalif program ve içerik yayınlayamaz.

KULLANICI, Web sitesi içeriğinden tamamen kendisi sorumludur. KULLANICI oluşturduğu içerik ve benzeri öğelerin T.C yasalarına aykırı olmayacağını kabul ve beyan eder. İçeriğin aykırılığı sebebi ile doğacak kusurlar her türlü cezayı yaptırımlar buna bağlı tazminatlar için ENYENİWEB hiçbir sorumluluk kabul etmez.

ENYENİWEB, KULLANICININ hizmetine sunmuş olduğu sözleşme süresi boyunca teknik aksaklıklar ve zaruret dışında devamlılığını ve çalışabilirliğini taahhüt eder.

KULLANICI, almış olduğu ürüne yönelik yazılımsal değişiklik talep edemez. ENYENİWEB ürünler üzerinde yaptığı genel güncellemelerden kullanıcı yararlanabilir.

Web sitesi sadece ENYENİWEB’in belirlediği sunucularda yayınlanır. KULLANICI istediği başka bir sunucuda WEB sitesinin yayınlanmasını talep edemez. ENYENİWEB, KULLANICIYA Yönetim Paneli şifreleri dışında ayrıca bir FTP şifresi veya FTP alanı tahsis etmez.

ENYENİWEB, sözleşme süresince KULLANICI sitesini teknik zaruretler ve mücbir sebepler dışında her zaman ulaşılabilir olmasını garanti eder.

 KULLANICI, ENYENİWEB web paketlerini kullanarak yaptığı yayınların içerisinde porno içerikli resim, yazı, video vb. barındıramaz. 

KULLANICI web sitesinin en altında ENYENİWEB’İN telif haklarını hatırlatıcı yazının bulunmasını (en fazla 16 punto büyüklüğünde) ve bu yazıya ENYENİWEB  web sayfasına bağlantı verilmesini kabul eder.

ENYENİWEB, Web Sitesi ile ilgili değişiklikleri, gelişmeleri, yeni hizmet ve ürünleri hakkında açıklayıcı bilgileri Yönetim Panelleri aracılığıyla veya KULLANICIN sistemdeki iletişim e-postası üzerinde yapabilir.

KULLANICI, ENYENİWEB sunduğu e-posta sunucularından ve hesaplarından kötü amaçlı spam mailli gönderemez, günde en fazla 200 (ikiyüz) adet e-posta göndereceğini kabul eder. Bunun dışında kötü amaçlı kullanım, günlük kotanın aşılması durumunda ENYENİWEB e-posta hizmetini gerekirse Web sayfa Barındırma hizmetini kesebilir, durdurabilir.

MÜCBİR SEBEPLER

Doğal afetler, yangın, terör, sosyal patlamalar (büyük çaplı isyan çıkması, genel grev vb.), hastalık, tutukluluk, mevzuat tarafından getirilen yasaklamalar, büyük ekonomik krizler, iflas, donanımsal arızalar, Türk Telekom, diğer servis sağlayıcılar ve domain kayıt firmasından kaynaklanan teknik sorunlardır.

 

 SÖZLEŞMENİN FESHİ


KULLANICI, kullanım süresi sonunda web sitesi hizmetini almak istemediği takdirde Web Sitesi'ni yenilemez ve sözleşme feshedilmiş sayılır.
 

KULLANICININ Web Sitesi'ni sözleşmeye aykırı bir biçimde kullanımının tespiti halinde ENYENİWEB sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. Sözleşmenin feshi halinde önceki dönemlere ait ödemeler KULLANICIYA iade edilmeyecektir.


ENYENİWEB, 1 (bir) yıllık sürenini bitimine an az 1 (bir) ay kala e-mail aracılığıyla tebligat yaparak, bir sonraki döneme ait hizmetin süresinin uzaması ile ilgili hatırlatma maili gönderir.

 Hatırlatma mailinin teknik aksaklıklar nedeniyle KULLANICI’ YA ulaşmamış olmasından dolayı KULLANICI, ENYENİWEB’DEN hiç bir maddi (tazminat, zarar tazmini vb.) talepte bulunamaz. 

CEZA HÜKÜMLER


Bu sözleşme şartlarında olabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Bursa mahkeme ve icra dairelerinin yetkili olacağını taraflar kabul ederler.

İşbu sözleşme verilen hizmetin başlamasıyla geçerlilik kazanır.